Pokud máte alespoň kapku cti v těle a i pokud nemáte,
prosím a žádám Vás, abyste z mého blog nic nekopírovali,
především pak mou tvorbu a mé myšlenky.
Pokud chcete tak nutně použít některou z mých vět do svého článku,
prosím o uvedení mě jako autora. Děkuji Vám.Prosba v rámci "záchrany fretek"

2. března 2014 v 15:19 |  Každodenní povídání
Odpočinou si. Užívat si chvíli ticha. Před rokem a kousek jsem se ujala 7 fretek, které měly být zbytečně uspány nebo doživotně zavřené v klecích, zato, že jedna žena si něco usmyslela. Fretky, které mi velice pomohly a změnily můj život. Rozhodla jsem se totéž udělat pro ně. Jednoho dne jsem jako vždy poklízela v kuchyni a najednou jsem se otočila. Oči nejstaršího z nich se na mě dívaly a volaly o pomoc. Věděla jsem, že takhle to nejde, ale přitom jsem si moc dobře uvědomovala prostředků, které mám a nebo spíše, které nemám. Začala jsem hledat. První impulz mi vlastně dala kamarádka, která mi poslala kontakt na jinou kamarádku, ke které šly první z nás. Postupně se podařilo zachránit téměř všechny, ikdyž finančně, ale hlavně časově bych to nikdy nezvládla, nebýt mých dobrých přátel a především jednoho, který pro ně obětoval mnoho času. Já mu za to děkuji. Momentálně mám v péči dvě. Jedna je můj bezchybný miláček, se kterým to bylo v začátcích hodně těžké a to sžívání nám trvalo, ale přes velké boje se nakonec povedlo. Teď mám pocit, jako bychom se sžily. Ona ví naco myslím, aniž bych něco řekla, já vím, že když jí se někde líbí, je to tak dobře. Věřím jí, stejně tak jako ona mě a po dlouhé době jsem s něčím tak sžitá jako s ní. Je to skvělý pocit, který se nedá moc dobře popsat. Jí bych se nikdy nevzdala. Ale bohužel mám ještě jednoho miláčka. Je to krásná dospělá samička, která hledá nejenom majitele, ale i finanční pomoc. Nesnese se s mojí a jelikož musejí být oddělené v klecích, nedaří se mi moc dobře spíše časově to starání, péče a rozmazlování. Potřebuje 4,5 tisíce na kastraci a implantát, protože má vážné hormonální problémy. Něco jsem schopná zajistit, ale po velkých výdajích právě kvůli nim nemám na celou částku. Pokud by někdo z vás chtěl zachránit nevinné zvíře, které už si zažilo dost, ale přitom má pořád chuť žít, nebo byste alespoň měli zájem o její "adopci" po operaci, neváhejte mě kontaktovat. Děkuji
 


Komentáře

1 Porcelánová baletka Porcelánová baletka | Web | 2. března 2014 v 15:41 | Reagovat

Věřím ti, že to muselo být hodně těžké. Udělala jsi nádhernou a lšechetnou věc a já věřím, že se ti tím ted život odvděčí a vše bude dobré. Bude to jenom lepší, máš super kamarády, bud ráda, že tě podrželi - a s tou fretkou, mohla bych se zeptat ve škole. Ale nevím, kdybych mohla určitě bych si ji vzala, ale máme malý byt a rodičům by se to moc nelíbilo, už tak máme korelu :-(. Nezbývá mi nic víc, než ti držet palce at vše dobře dopadne.
--
Máš pravdu když není do něčeho chut měli bychom si dát pauzu a nenutit se do toho. A já jsem taky byla neaktivní hodně dlouho dobu, tak to chápu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama